Bafni

improvizační
divadlo

image

Tomáš Wortner

herec · lektor

Bojovník proti strachu. Herec. Performer. Improvizátor. Lektor, který věří, že nic není nemožné.

Improvizuji od roku 2009, kdy jsem stál u zrodu divadelně-improvizační skupiny Bafni. Od té doby jsem odehrál desítky improvizačních představení po celé České republice. V roce 2011 jsem s kamarádem vymyslel a založil improvizační divadlo Kamarádi nacvičených scének, které se stalo fenoménem na poli Brněnské improvizace.

Vystudoval jsem ateliér Divadlo a výchova na JAMU, který spojuje moje dvě vášně: divadlo a kreativní práci s lidmi.

Jako lektor jsem vedl desítky improvizačních, pohybových a hereckých workshopů pro amatérské i profesionální herce, pro divadelní skupiny, pro začínající i zkušené improvizátory a také pro malé děti a mládež.

Zúčastnil jsem se divadelních projektů různých forem: laboratoř fyzického divadla D´Epog, site-specific projekt v Horním Maršově pod vedením Tomáše Žižky, představení Cirkus Havel divadla Husa na provázku v Avignonu, pouliční představení režiséra Víti Větrovce, kavárenský projekt Autoteatro na motivy Ibsenovy hry Paní z moře, atd.

Žiji v Polsku, kde pracuji jako herec Two Path studia v Grotowski Institutu ve Wroclawi, kde se intenzivně zabýváme performativností těla herce/performera/tanečníka a vytváříme metodiku fyzického tréninku na základě bojových umění.

Mojí další zálibou je tanec, především kontaktní improvizace, partnerská akrobacie a AcroYoga, kterou pravidelně učím ve Wroclawi a na workshopech v Polsku a v Čechách.