Bafni

improvizační
divadlo

image

Václav Wortner

herec · lektor

Lektor, psycholog, herec, učitel jógy a student DAMU.

Doktorát na DAMU spojuje mé dvě životní linie – herectví a lektorskou práci. Zabývám se hereckými kvalitami v práci lektora, uměním sdělovat význam tak, aby workshop účastníky naprosto vtáhnul. Zajímá mě schopnost zapojit v projevu celé tělo (tedy nebýt pouze „mluvící hlavou“) a zároveň duchapřítomně brát do hry všechny změny a reakce ve skupině.

Jsem lektor v Outward Bound - Česká cesta. Vedu produktovou řadu Synergie týmu, ve které rozvíjíme schopnost týmů spolupracovat a komunikovat bez šumů a zkreslení, které snižují jejich výkon. Rád trénuji schopnost týmu improvizovat a reagovat na situace, pro které neexistuje plán B. Baví mě práce v angličtině a němčině s mezinárodními týmy.

Mojí doposud největší výzvou v profesním životě bylo vedení kurzu osobního rozvoje v nepálském Himaláji. V Prázdninové škole Lipnice vedu kurzy pro mládež vyrůstající v dětských domovech. Koordinoval jsem dva mezinárodní vzdělávací projekty, zkušenosti s projektovým řízením mám také z organizování mezinárodních kurzů.

Vystudoval jsem psychologii na FSS MU. Jógu jsem studoval v Indii, žil jsem ve Španělsku a Maďarsku. Mluvím anglicky, španělsky, německy, rusky a maďarsky.

Sedm let jsem hrál, zpíval a psal texty v kapele Barevný nátěr, kterou zcela nahradilo divadlo. V divadle jsem našel ještě širší spektrum možností pro to, o co mi jde: pro svobodné vyjádření člověka prostřednictvím celého těla.